Platformy sprzedażowe - zarobić na używanych rzeczach

Opublikowane przez Admin

Firma wraz z czasem wzbogaca sie nie tylko w doświadczenie ale także w górę nieużywanego sprzętu w dobie gwałtownej ekspansji technologii coraz więcej sprzętów wymienia się w krótkich okresach czasu. Jednak co zrobić ze sprzętami które zastały poddane wymianie? Najczęściej magazynowane są w firmie przez lata zajmując miejsce i tracąc na wartości. Takie rozwiązanie jest oczywiście nieopłacalne. Jakie są więc alternatywy? Możemy te przedmioty sprzedać nie tylko zwolnimy zaoszczędzimy pieniądze marnowane na magazynowanie ale także zarobimy. Oczywiście nie mam tu na myśli handlu obnośnego ale cos o wiele bardziej efektywnego czyli wykorzystanie platformy sprzedażowej.

Platforma sprzedażowa jest ogólnodostępnym serwisem zajmującym się sprzedażą nowych i używanych przedmiotów. Platformy tego typu cieszą się sporą popularnością z uwagi na niższe od sklepowych ceny. Oczywiście zasady współpracy różnią się w zależności od wybranej platformy, należy zapoznać się z nimi w regulaminie danego serwisu. Wypisane są tam także opłaty za korzystanie z platformy, najczęściej takie jak abonament miesięczny, oplata za wystawienie przedmiotu lub prowizja od sprzedaży. Zwykle korzystanie z takich serwisów nie wiąże się z podpisywaniem umów.

Platformy sprzedażowe różnią się miedzy sobą możliwościami, jednak większość serwisów posiada wspólne zalety i cechy takie jak:

  • zwykle korzystanie z takich serwisów wymaga jedyni dostępu do Internetu.
  • serwisy te często są zintegrowane z systemami do zarządzania firmą głownie z systemami ERP co upraszcza kontrole i obsługę sprzedaży a także przyspiesza zarządzanie produktami na sprzedaż.
  • platformy te umożliwiają sprzedaż niemal wszystkich przedmiotów w jednym miejscu od czajników elektrycznych po samochody.
  • platformy te jak wspomniałem oferują nie tylko sprzedaż używanych przedmiotów ale tez nowych co może być idealnym sposobem dotarcia do klienta ze swoją ofertą.
  • serwisy te są bardzo wygodne dla klienta może on zamówić kilka produktów nie koniecznie od jednego sprzedawcy produkty te są poukładane w dobrze sporządzonych katalogach i przede wszystkim za wszystko płaci tylko jednym przelewem, co przyciąga coraz to nowych klientów.
  • jednymi z ważniejszy zalet takich serwisów to przede wszystkim stabilność działania i darmowa pomoc techniczna.
  • This template downloaded form free website templates